Українська діаспора – що це таке та які її особливості

Пошук кращого життя, роботи чи захисту штовхає українців покидати свою землю починаючи з кінця XIX століття, Першої світової війни, у середині XX століття під час сталінських репресій та депортацій, Другої світової війни та сучасного військового конфлікту із Російською Федерацією. Але не зважаючи на це все, українці змогли врятувати не лише власне життя, але й культурні здобутки своєї нації.

Щоб зрозуміти, що таке українська діаспора, потрібно детальніше розглянути цю тему. Українська діаспора являє собою етнічних українців, які через різноманітні причини мешкають за кордоном своєї історичної батьківщини, але при цьому мають духовні та культурні зв’язки з нею.

Музей української діаспори – це автентичне місце, яке було відкрито ще 29 травня 1999 року. У музеї зібрана мистецька, історична та культурна спадщина українців світу. Тут можна докладно ознайомитися з життєписом та здобутками видатних українців за кордоном.

Серед мігрантів були і є люди, які займають політичні посади, діячі культури, інтелектуали. Покинувши межі рідної землі, вони не лише рятували власне життя, але й культурні здобутки свого народу. У більшості збройних конфліктів еміграція мала саме політичний військовий характер. Українці, які полишали країну, до останнього сподівались, що це ненадовго. Попри таку важку розлуку з рідною домівкою, їм вдалося зберегти ідентичність та культурні цінності.

Українцям у статусі емігрантів необхідно було влаштовувати своє життя та наново шукати роботу в чужій країні, вивчати мову, знаходити можливості для навчання та розвитку дітей. Але не зважаючи на всі виклики, вони змогли знайти час та можливості для розвитку громадських ініціатив.

Становлення українських представництв за кордоном

Лише після закінчення Другої світової війни запрацювало Закордонне представництво від імені Української головної визвольної ради. Представники політичних сил, які вимушені були емігрувати, змогли винести українське питання на порядок денний. Довготривала праця, яка почалася після закінчення війни, допомогла отримати міжнародне визнання в 1991 році, після оголошення незалежності. У 1991 році світ підтримав Україну на шляху боротьби за свободу.

Українська діаспора у світі

Починаючи з міграції часів другої світової, умовно діаспора поділялась на:

  • Східну. Казахстан, Білорусь, Узбекистан, Молдова, Киргизстан. .
  • Західну. Канада, США, Країні Південної Америки, Німеччина, Австрія, Франція, Велика Британія, Польща, Словаччина, Румунія.

На сьогодні у зв’язку з військовим конфліктом, розв’язаним Російською Федерацією, велика кількість українців була вимушена покинути власні домівки, рятуючись від війни. Більшість з них оселилась на території Польщі, Німеччини, інших країн Європи, а також у Канаді, США, Австралії та Південній Америці. В цілому через війну поза межами України перебувають понад 10 млн людей.