Кратом: Стимулятор з опіоїдним впливом і те, що про нього відомо

Стимуляція нервової системи та полегшення наслідків важких фізичних тренувань – це потреби, з якими стикаються як професійні спортсмени, так і робітники, які працюють на важких фізичних роботах. На ринку сьогодні присутні чимало видів стимуляторів, за допомогою яких ви можете полегшити своє самопочуття після виснажливого дня. Однак, кратом – це абсолютно нове рішення.

Кратом – це повністю натуральний засіб, що виготовляється з листя дерева сімейства кавових, та використовується не один десяток років. Своє поширення кратом набув на територіях Східної Азії, де його десятиліттями використовували в якості стимулятора для роботи на полях. Сьогодні кратом купити може кожен бажаючий. Але які ефекти має кратом та чи варто його вживати? Саме про це ми поговоримо далі.

Чи варто вживати кратом та чи є він безпечним?

Популярність кратома пов’язана з його дією на організм людини. Так, користувачі, які використовують кратом в якості стимулятора нервової системи, відмічають покращення самопочуття після вживання кратома. Їх оцінка співпадає з оцінкою працівників, які використовують кратом для покращення самопочуття після важкого робочого дня. Але в чому секрет?

Вся суть у тому, що порошок кратома має у своєму складі алкалоїди, ефект від яких часто використовують в якості замінника для людей, що мають залежності. Таким чином, кратом може сприяти покращенню самопочуття, стимуляції роботи нервової системи та навіть дозволити позбутися від залежності, виступаючи інструментом лагідної замінної терапії. Але що стосовно нього кажуть лікарі?

Наразі науковці не досягли спільної думки щодо кратому. Кратом випускається як у вигляді порошків, так і у вигляді настоянок. Що ж стосується ефектів, які кратом пропонує своїм споживачам, найбільшою популярністю користуються наступні:

  • Стимуляція нервової системи
  • Покращення самопочуття після виснажливого дня
  • Ефективний замінник при терапії від залежності

Не дивлячись на широкий спектр позитивних ефектів, якими може похизуватися кратом, варто зазначити, що в деяких штатах Америки цей препарат заборонений. Наразі немає однозначної відповіді стосовно того, як саме кратом може вплинути у конкретному випадку на людину, тому перед його вживанням слід проконсультуватися зі спеціалістом. А чи дозволений кратом в Україні? Про це ми поговоримо далі.

Чи дозволене вживання кратому в Україні?

Чинне законодавство України містить вичерпний перелік препаратів та рослин, які заборонені для продажу та вживання на території держави. Цей перелік базується на дослідженнях спеціалістів. Таким чином, всі засоби та речовини, що перелічені в законодавстві України як прирівняні до наркотичних засобів, не можна продавати та вживати на території держави. Однак, кратому серед них немає.

Не дивлячись на наявність алкалоїдів, кратом не є наркотичним засобом, він використовується в якості стимулятора, як і більшість інших речовин, що представлені у спорті. Але як бути з впливом алкалоїдів на організм людини? Чи можна стати залежним від кратому?

В наш час кратому приділяється значно більша увага, однак перелік достовірної літератури з дослідженнями впливу листя кратому на організм людини лише створюється. Водночас, дослідники приходять до спільного висновку, що кратом незалежно від його зовнішнього вигляду не є наркотичним засобом.

Якщо ви плануєте використовувати кратом для полегшення наслідків тренувань або для поліпшення самопочуття після виснажливого робочого дня, рекомендуємо вам в першу чергу звернутися до свого лікаря. Він допоможе вам визначитися, чи підійде кратом саме вам чи ні. Що ж стосується терапевтичного ефекту кратому, то для його використання у замінній терапії вам також знадобляться рекомендації вашого лікаря. Дізнатися більше про кратом ви можете скориставшись медичними статтями та дослідами науковців світу. Такий підхід дозволить вам дізнатися більше про препарат та його ефекти.