Сучасна література для підлітків: що почитати

Сьогодні молоді люди вимагають від літератури не лише цікавих історій,  а й глибини та актуальності. Тож художня література для підлітків може і розважити, і дати можливість поміркувати над проблемами сучасного світу. Але найголовніше – порушує теми, важливі для кожного, хто проходить підлітковий етап. Кожен з нас проживав ці моменти по-своєму – дружба, перше кохання, пошуки себе, мрії та переживання про те, яким буде моє майбутнє.

Янг едалт література – чому ці книги такі популярні

Сучасна художня література багата жанрами, які кожен обирає на свій смак.  Книги янг едалт розраховані саме на підлітків. Будова сюжету, мова та стиль автора обрані саме для аудиторії юних читачів. Вони представлені різними жанрами – фентезі, фантастику, детектив, романтичні історії.

До цього напрямку відносять також книги художньої літератури, написані для дорослої аудиторії, які стали популярними у підлітків. Приміром, «Таємний сад» Френсіс Бернетт та «Енн із зелених дахів» Люсі Монтгомері були написані ще у  минулому столітті. Зараз їх зачислюють до підліткової літератури.

Українська художня література представлена талановитими авторами, які пишуть саме для юних читачів. Популярністю користуються книги Наталії Матолінець, зокрема, «Варта у грі» та «Академія Аматерасу». Історії для підлітків пишуть такі відомі українські автори, як Дара Корній, Галина Пагутяк, Андрій Кокотюха, Степан Процюк та багато інших.

Пропонуємо добірку підліткової літератури на будь-який смак:

1. Серія романів про Гаррі Поттера. Книги про «хлопчика, що вижив» завоювали читацькі симпатії уже давно. Продовжують виходити чудові видання та перевидання, а авторка доповнює світ новими історіями. Ось ідеї подарунка для прихильника цієї серії – книги «Фантастичні звірі та де їх шукати», або ж «Квіддич крізь віки».

2. Сергій Гридін «Не такий». Повість про підлітка, який страждає від надмірної ваги, проблем у спілкуванні та стосунків з рідними. Автор тонко та правдиво описує непросту ситуацію в житті молодого хлопця та показує шлях виходу з неї.

3. Галина Пагутяк «Око світу». Перший український підлітковий роман про УПА, головним героєм є 14-річний хлопець, зв’язковий УПА. Цікаво, що це роман, створений на основі реальних подій.

4. Джонатан Страуд, серія Агенція «Локвуд і Ко». У цьому циклі йдеться про команду юних детективів, що полюють за привидами. Цікаво, оригінально та захоплююче.

5. Сара Дж. Маас, серії книг «Трон зі скла» та «Двір шипів і троянд». Ці фентезійні цикли користуються величезною популярністю. Світ, повний пригод, неймовірні повороти сюжету та непрості стосунки персонажів – усе це тримає в напрузі від початку до кінця кожної книги.

6.Дара Корній «Чарівні істоти Українського міфу. Духи природи». Книга про унікальну міфологію українців, повісті та казки про істот у яких вірили наші предки. Кожна істота має опис своїх особливостей, а чудові ілюстрації покажуть як могли б виглядати ці створіння.

Книги допомагають формувати важливі риси характеру, вчитися взаємодіяти з іншими, йти до своїх цілей та в цілому – дорослішати. Художня література, книги для саморозвитку чи мальописи – читання допомагає підліткам розширювати світогляд та знаходити себе у світі, де багато ще залишається невідомим.

Якщо ви обираєте інтернет-магазин, де буде зручно купити художню літературу різних видавництв, пропонуємо оглянути всі пропозиції на сайті «Дім книги» (https://dk-books.com/catalog/3469/), адже тут широкий вибір підліткової (і не тільки) літератури.