Які фантастичні книжки читатимуть у новому році?

Фантастика – жанр, який з кожним роком набирає популярності. І це не дивно. Адже це література для мрійників, які не бачать перешкод на шляху до своєї мети; література для творчих і креативних, для людей з бурхливою уявою. А останні десятиліття, роки свободи і  можливостей для успіху,  сприяли розвитку цих рис у нових поколінь читачів.

Книги фентезі як різновид фантастики

Одним із найпопулярніших жанрів фантастики вважається фентезі – (англ. fantasy — фантазія). Основною його ознакою є розгортання сюжету у вигаданому світі, де чари і магія  -реальність.

Причиною шаленого попиту на фентезі книги стала екранізація трилогії  Дж. Р.Р. Толкіна «Володар перстнів». Світ, створений англійським письменником, нагадує земне середньовіччя з воїнами в обладунках, мечами, феодальним устроєм. Та разом з тим тут наявне расове розмаїття магічних істот – ельфів, гномів, хобітів. Одвічна боротьба Добра і Зла – основа сюжету.

Пізніше фентезійними стали вважати  не лише романи про магію і чарівників, а поле дії героїв значно розширилось в культурному і часовому вимірах. Шукайте новинки фентезі, які тільки вийшли з друку,  в інтернет-книгарні НБК.

Популярні автори у жанрі фентезі

За останні десятиліття серед любителів фантастики стали культовими імена письменників, які зуміли залишити яскравий слід у даному жанрі. Згадаймо тих, хто створили найкраще фентезі з неповторними магічними світами та захоплюючими сюжетами:

  •  Анджей Сапковський, автор циклу «Відьмак». Польський письменник описав пригоди борця із різною магічною нечистю, який і сам є не зовсім людиною після всіх вдосконалень у школі відьмаків.
  • Террі Прачетт. Англійський митець створив так званий «плоский світ»: у його літературній реальності існує земний диск, який тримається на чотирьох слонах, що в свою чергу стоять на велетенській черепасі. Його твори відносяться до жанру гумористичного фентезі й мають прихильників по всьому світу.
  • Роджер Желязни (США) і його «Хроніки Амбера» стали свого часу культурним вибухом серед фанатів жанру. Цикл розповідає про світ, де справжньою реальністю є величне місто Амбер, а решта світів – лише його відображення.

Серед теперішніх авторів фентезійного жанру варто згадати Джорджа Мартіна з його циклом «Пісня льоду і полум’я», Роберта Сандерсона (цикл «Колесо Часу»),  Ніла Геймана («Американські боги», «Небудь-де» та ін. ), Лю Цисінь (трилогія «Проблема трьох тіл», Марину і Сергія Дьяченків ( романи «Скрут», «Утопія», цикл «Воротар») та багато інших.

Фентезі новинки, які варто прочитати негайно

Пропонуємо підбірку книг фентезі українською мовою, які тільки недавно вийшли з друкарні і ще пахнуть типографською фарбою:

  1. «Схід Ендіміона» Сіммонс Ден. Це четвертий і останній роман циклу «Пісні Гіперіона». Роздуми про призначення людської раси і долю усього живого,  розгадки давніх таємниць, колоритні персонажі – все це чекає вас у фінальній частині саги.
  2. «Замок Амбер: ілюстрований путівник» Желязни Роджер, Ренделл Нейл. Сюрприз для шанувальників світу Амбера. Тут ви побачите, як виглядав легендарний замок, гора Колвір, дізнаєтесь багатого нового про культуру та міфологію Амбера, про двори Хаосу, про Лабіринт та Лоґрус.
  3. «Важка чоловіча робота». Роман Радутного Радія переносить читача у світ магії та пригод у пошуках славнозвісного козацького скарбу.

Пориньте у вигадані, але такі реальні світи, на нашому сайті «Навчальна книга. Богдан»: https://bohdan-books.com/catalog/8046/ і нехай ваша уява і фантазія не знає меж!