Рентген апарати для стоматології. Для чого використовуються рентгенівські стоматологічні апарати

В стоматологічній практиці рентгенівські апарати мають широкий спектр використання. Стоматологічний рентген дозволяє локалізовано обстежувати зуби, ясна, щелепно-лицеві структури. Процедура актуальна для проведення первинної діагностики при виявленні захворювань, перед протезуванням та імплантацією.

Залежно від цілей та особливостей застосування можуть використовуватись мобільні та стаціонарні установки, панорамні рентгени, комп’ютерні томографи, портативні рентгенівські апарати та інші види обладнання. Всі вони засновані на впливі рентгенівського випромінювання, завдяки чому можна отримувати високодеталізовані знімки ротової порожнини.

Можна виділити рентгенівські апарати для стаціонарного розміщення та мобільні установки на коліщатках. Другий варіант вирізняється можливістю переміщення з однієї кімнати в іншу для проведення діагностики на різних локаціях. Портативні рентген-апарати стоматолог бере в руку, направляє до ротової порожнини та проводить обстеження. Завдяки з’єднанню з електронним пристроєм на нього виводиться цифровий знімок.

Які характеристики рентген апаратів

Широкий перелік рентгенівського обладнання від різних виробників може викликати складнощі у обранні. Тому при покупці варто звернути увагу на наступні характеристики діагностичної продукції:

  • параметри рентгенівської трубки – тип, максимальний тік, напруга;
  • розмір фокусної плями;
  • час, який потрібен для отримання знімка;
  • сумісність зі звичайною плівкою, фосфорними пластинами або цифровими датчиками;
  • спосіб управління пристроєм.

Також звертають увагу на спосіб монтажу рентгенівської установки. Габаритні моделі можуть встановлюватись безпосередньо на підлогу або підвішуватись на стіну для економії вільного простору. З портативними рентгенами все набагато простіше, адже вони не потребують монтажу, а використовуються стоматологом як звичайний ручний інструмент.

При покупці рентгенівського обладнання слід звернути особливу увагу на виробника. Довіряти краще продукції від перевірених світових брендів, які тривалий час працюють на ринку діагностичних стоматологічних пристроїв. Такий підхід забезпечить ефективний результат та тривалий строк служби придбаної техніки.

В інтернет-магазині «МедДент» представлені виключно оригінальні пристрої, доставлені напряму від виробників Durr Dental, Acteon Group, Granum, Genoray, Trident та інших брендів. Кожна модель комплектується гарантійною та технічною документацією, відповідає сучасним діагностичним стандартам. При виникненні складнощів з вибором можна отримати консультацію спеціаліста. Він порекомендує модель, яка найкраще відповідає індивідуальним вимогам стоматологічного кабінету.

Джерело: сайт meddent.com.ua.