П’ять кроків до підтримки здоров’я дітей

Для всіх батьків пріоритетом є здоров’я та щастя їх дітей. Щоб малюк зростав у гармонії, важливо дотримуватись певних правил. Насправді в цьому немає нічого складного. Приведемо рекомендації у цій статті.

Приділяйте увагу гігієні

Дуже важливо, щоб дитина з ранніх років зрозуміла, наскільки важливою є гігієна. Саме тому слід пояснити малюку про важливість миття рук, чищення зубів, вмивання тощо. Обов’язково розкажіть і про необхідність прикривати рот під час чхання або кашлю та використання носовичка при нежиті. Розказати більше про гігієну допоможуть й спеціалізовані дитячі книжки з повчальними історіями. Не слід забувати, що віруси та інфекції зазвичай поширюються саме через брак гігієни.

Надавайте перевагу активному проведенню часу

Малюк має щодня багато рухатись. Саме тому варто надавати перевагу активним іграм на свіжому повітрю. А от час перегляду телевізора або відеоігор слід зменшити. Кожна дитина для забезпечення здорового росту та розвитку має щонайменше 60 хвилин на день витрачати на фізичну активність.

Не знаєте як цікаво проводити час? Спробуйте біг наввипередки, кидання м’яча, а також різноманітні рухливі ігри. Сімейний турнір з футболу також може стати у пригоді, адже він не тільки корисний для підтримки фізичної форми, але й подарує чудові емоції для всієї родини.

Сімейні прогулянки — чудова можливість провести час разом. Під час таких активностей можна насолоджуватись свіжим повітрям, а також цікавою розмовою, а ще й підтримувати фізичну активність всіх членів родини. Таке проведення часу сприяє здоровому розвитку дітей, адже їх активність на свіжому повітрі позитивно впливає на фізичний та психічний стан.

Під час прогулянки можна спостерігати за природою, вивчати нові місця, а також насолоджуватись приємною компанією. Можна піти далі й закласти початок нової традиції — катанню на велосипеді. Це покращить стан здоров’я, а також підтримуватиме фізичний стан кожного члена родини. Регулярні фізичні навантаження зміцнюють м’язи, покращують кровообіг та збільшують витривалість.

Слідкуйте за харчуванням дитини

Харчування має важливе значення для повноцінного фізичного та ментального розвитку й здоров’я дитини. При цьому дуже важливо забезпечити різноманітність харчування. Раціон має складатися з фруктів, овочів, злаків, молочних продуктів, джерел білка та корисних жирів. Тільки збалансоване харчування забезпечить надходження всіх необхідних поживних речовин.

Не менш важливо уважно стежити за порціями. Дитина має отримувати достатню кількість їжі, враховуючи її вік та фізичну активність. Втім не менш важливо уникати переїдання. Крім того, дитина має щодня випивати достатню кількість води, особливо при активних заняттях спортом.

Рекомендується обмежити вживання оброблених продуктів, а також страв, що мають високий вміст цукру. Краще уникати й штучних добавок та ароматизаторів у стравах.

Додайте харчові добавки

Для підтримки здоров’я дітей рекомендується вживати спеціальні харчові добавки. Звичайно ж, їх вживання варто узгоджувати з лікарем-педіатром. Загалом БАД розв’язують проблему дефіциту певних вітамінів та мінералів у дітей. Зазвичай це актуально для тих родин, де малеча відмовляється від вживання овочів, риби чи інших корисних продуктів. Також специфічні потреби можуть виникати через дотримання певних дієт (за медичними показниками), або через захворювання. Загалом краще віддавати перевагу комплексним засобам. Наприклад, мультивiтамiни для дітей від Bluebonnet Nutrition містять кілька поживних речовин. При цьому вони виготовлені у формі цукерок, тож мають приємний смак та обов’язково сподобаються дітям.

Приділяйте увагу достатньому відпочинку

Сон має важливе значення для здоров’я дітей та їх повноцінного розвитку. Саме під час відпочинку відбувається чимало важливих процесів в організмі: відновлення тканин, регенерація клітин тощо. Сон має вплив й на когнітивні функції: пам’ять, вчинки, увагу. Якщо дитина дійсно висипається, їй це дає змогу краще вчитися, запам’ятовувати інформацію та зосереджуватися. Нестача сну завжди має негативний вплив на ментальне здоров’я дитини, її імунітет та самопочуття.

Діти можуть мати різну потребу у сні залежно від їх віку. Так новонароджені мають спати до 17 годин на добу, а діти від 4 до 12 місяців — приблизно 15 годин. Дошкільний вік передбачає відпочинок в середньому до 13 годин на добу, а діти молодшого та середнього віку мають спати до 11 годин. Підліткам рекомендований щоденний сон 8-10 годин на добу.