Хочете відремонтувати айфон своїми руками?

Ремонт власного пристрою має безліч переваг. Це подовжує термін служби вашої техніки, зменшує електронні відходи та сприяє більш стійкій споживчій культурі, не кажучи вже про економію ваших грошей! Звісно, це не стосується випадку коли ви плануєте придбати айфон в розстрочку бу. Проблема завжди полягала в тому, що технологічні компанії відмовлялися пропонувати запчастини або навіть інформацію про те, як виконати ремонт.

Але справи змінюються. Ось п’ять великих технологічних компаній, які запускають програми самостійного ремонту, щоб допомогти вам полагодити свої гаджети вдома.

Після сильного протидії з боку великих технологічних компаній ситуація змінюється на користь права ремонтувати власні електронні пристрої. Частково це стало результатом дій уряду та занепокоєння громадськості проблемою електронних відходів для навколишнього середовища. Зокрема, у 2020 році Франція прийняла закон, який вимагає від компаній вказувати рейтинг ремонтопридатності для своїх електронних продуктів, щоб вказати, наскільки легко відремонтувати пристрій самостійно. Не дивно, що ці рейтинги мали значний вплив на те, яку модель і марку люди купували.

Чого очікувати від програм самовідновлення

Великим технологічним компаніям ще належить пройти шлях, перш ніж ми побачимо технологію, справді розроблену для розбирання та ремонту. До того часу ми можемо максимально використати те, що пропонується в програмах самовідновлення. Кожна програма відрізняється, але ось деякі речі, які ви можете очікувати:

Переваги

  • Тепер ви можете придбати оригінальні запасні частини навіть для iphone 7 plus 128gb б/у.Компанії пропонуватимуть найпоширеніші запасні частини, такі як екрани, акумулятори та камери.
  • Програми ремонту включатимуть посібники щодо ремонту зламаної деталі.

Недоліки

  • Програми ремонту можуть не включати широкий спектр пристроїв; старі моделі, зокрема, можуть бути пропущені.
  • Не кожен вид ремонту буде доступним. Наприклад, ви можете не знайти плат або мікросхем для заміни.
  • Хоча ці компанії працюють у всьому світі, початковий запуск програм самостійного ремонту обмежений певними країнами та регіонами.

1. Яблуко

Apple з подивом оголосила, що в листопаді 2021 року запропонує програму самостійного ремонту. Це включатиме повернення інструкцій, новий онлайн-магазин Apple Self Service Repair Online Store та процес переробки використаних деталей в обмін на кредит на майбутні покупки.

Незважаючи на те, що спочатку ремонт обмежувався звичайним ремонтом iPhone 12 і iPhone 13, багато ентузіастів DIY із задоволенням стали використовувати програму Apple для самостійного ремонту. Деталі для M1 Mac також будуть доступні пізніше. Дата запуску була призначена на початок 2022 року; однак до березня 2022 року не було зроблено жодних додаткових оголошень. З огляду на те, що інші великі технологічні компанії запускають подібні програми, для Apple було б прикро відмовитися від свого слова.

2. Google

З кінця 2022 року Google надасть оригінальні запчастини для Pixel 2 – Pixel 6 Pro. Також будуть доступні запчастини для майбутніх продуктів Pixel, оскільки компанія зосереджується на досягненні своїх цілей сталого розвитку.Після запуску запчастини можна буде придбати на веб-сайті для ремонту техніки iFixit.

Окрім лінійки Pixel, існує також програма самостійного ремонту Chromebook, призначена для шкіл, щоб допомогти ІТ-адміністраторам і навіть студентам навчитися ремонтувати Chromebook. Веб-сайт Chromebook Self-Repair містить інформацію про те, які моделі мають часто замінні частини, як-от клавіатура, дисплей і підставка для рук. Ви також можете дізнатися, де купити запасні частини, і ознайомитися з навчальними ресурсами. Якщо ви працюєте в школі, є навіть посібник, як створити програму ремонту Chromebook, яка працюватиме за участю персоналу та учнів.

3. Samsung

Програма самостійного ремонту Samsung влітку 2022 року почнеться з пропозиції запасних частин для серій Galaxy S20 і S21, а також для Galaxy Tab 7 Plus. Однак обмежено, які моделі підтримуватимуться, старіші та дешевші моделі не враховуються, а також новіша лінійка S22. Samsung каже, що це може змінитися в міру розвитку програми з часом. Наразі ваші варіанти запасних частин включають дисплеї, заднє скло та зарядні порти. Батареї не згадуються, і деякі люди підозрюють, що це пов’язано з тим, що вони попередньо приклеєні до дисплеїв.