Гірські та гравійни велосипеди: який велосипед варто обрати саме вам

Індустрія велосипедів довгий час не зазнавала серйозних змін. Два найпоширеніші типи велосипедів представляли собою абсолютно протилежні конструкції. До недавна весь велосипедний ринок можна було розділити на гірські та шосейні велосипеди, які мали виняткові відмінності і не можна було сплутати між собою. Однак ринок, як і прогрес, не стоїть на місці, і відносно недавно індустрія велосипедного спорту вибухнула новинкою – гравійними велосипедами.

Гравійні велосипеди, які ви можете придбати на сторінці https://unisport.ua/gornye-velosipedy/, є дуже впізнаваними як за формою своєї рами, так і за рахунок специфічних переключателів швидкостей та гальм. Конструкція гірського велосипеда довгий час вважалася найбільш виправданою, оскільки завдяки особливій геометрії такі велосипеди підходять для швидкого катання та серйозних трейлів. Більшість гірських велосипедів використовують широкі шини, на відміну від шосейних велосипедів, прерогативою яких є тонкі покришки майже без протектора. Але якщо гірський велосипед настільки універсальний, то чому був створений гравійний?

Чому гравійні велосипеди такі популярні?

Гравійні велосипеди стали популярними в останні кілька років. Ознайомившись з зовнішнім виглядом гравійних велосипедів на сторінці https://unisport.ua/graviynye-velosipedy/, вам може здатися, що перед вами звичайний шосейний велосипед, але це зовсім не так.

Ідея гравійного велосипеда полягала у тому, щоб об’єднати найкращі риси від шосейних та гірських велосипедів та скомпонувати їх в одній конструкції. Таким чином, конструкторам вдалося створити велосипед, який чудово почуває себе на лісових тропах і водночас демонструє чудову швидкість на дорозі. Об’єднавши дві фундаментальні конструкції в одну, конструкторам вдалося створити максимально універсальний велосипед на всі випадки життя. Але кому підійде такий велосипед?

Якщо ви міркуєте, чи потрібно вам купувати гравійний велосипед чи ні, ось декілька сценаріїв використання, де гравійний велосипед стане найкращим вибором:

  • Бажання мати кілька передач та користуватися дуалами для вибору швидкості
  • Бажання однаково швидко їздити як у лісі, так і на шосе
  • Жага до універсальності.

Якщо ви втомилися від амортизаційної вилки на дорозі або, навпаки, не хочете відчувати кожен камінчик під час поїздки лісом на своєму шосейному велосипеді, гравійний велосипед стане для вас найкращим рішенням. Водночас якщо вам не подобається жорстка вилка й ви хочете більше комфорту, варто зупинити свій вибір на гірському велосипеді.