Що зміниться для українських біженців у 2023 році

Початок повномасштабного вторгнення зробив 2022 рік для українців синонімом слова втрати, жертви та мужність. На жаль, багато наших громадян були змушені покинути терени рідної держави та поїхати буквально в нікуди, не маючи жодного розуміння що їх очікує далі. Однак, життя продовжується й актуальна ситуація за кордоном змінюється разом з ним.

Розуміючи наскільки важливо українським біженцям знати, що саме очікує їх у 2023 році в умовах знаходження на території іноземної держави в tripmydream вирішили зібрати найактуальнішу інформацію стосовно змін умов та правил перебування українських біженців в найпопулярніших державах Європи. Більш детально про зміни та нові умови ми й поговоримо далі.

Чого очікувати українським біженцям у 2023 році

Кожен з нас сподівається що 2023 рік стане роком перемоги, роком, коли всі жахи війни закінчаться для нас і ми нарешті знову зможемо купити квитки на літак, та спокійно відправитися у відпустку. Однак, реальність така, що наразі тисячі українців вимушені знаходитися за кордон і їм як ніколи необхідно знати про актуальні зміни стосовно проживання біженці.

Розуміючи цю гостру необхідність ми зібрали інформацію стосовно найпопулярніших країн серед українських біженців та розповіли про зміни, що зовсім скоро почнуть діяти. Що ж, перелік найпопулярніших країн серед українських біженців, а також зміни які очікують місцевих переселенців, виглядає наступним чином:

  • Польща

Якщо раніше біженці мали змогу безкоштовно проживати у місцях колективного проживання, таких як табори та пансіонати майже необмежену кількість часу – у 2023 році доведеться платити. Безкоштовними будуть виключно перші 4 місяці проживання, після чого біженцям доведеться знайти можливість виплатити 50% від вартості оренди приміщення де вони проживатимуть.

  • Німеччина

Що стосується змін у 2023 році, то Німеччина пропонує більш приємні новини, адже в новому році фінансова допомога для біженців в середньому зросте на 10%. Крім того, буде збільшена фінансова допомога для інших верств населення.

  • Словаччина

З 1 січня можливість безкоштовного проїзду, яка діяла на території всієї країни протягом минулого року, припинить свою дію. Тепер українським біженцям доведеться оплачувати проїзд у транспорті за власні кошти, або користуватися персональним транспортом.

Не дивлячись на те, що перелічені зміни важко сприймати як щось фундаментальне – насправді важливість цієї інформації важко оцінити. Збільшення дотацій для українських біженців, необхідність сплачувати певний відсоток від вартості оренди приміщення та навіть скасування безкоштовного проїзду – все це впливає на рівень життя наших громадян. Саме тому ми вирішили, що проінформувати вас стосовно актуальних змін в найпопулярніших країнах для біженців сьогодні це наш персональний обов’язок.