Секрети бездоганної шкіри обличчя

Мало хто задоволений її станом: від підлітків з десятком проблем шкіри до суперзірок з бездоганним монотонним полотном кольору платини – всі прагнуть до кращого, всі мають претензії до стану шкіри свого обличчя.

Поширені недоліки шкіри

Які ж безумовні дерматологічні проблеми є найбільш поширеними і потребують першочергового вирішення? Найчастіше до лікарів звертаються з такими негараздами як:

  • Занадто жирна шкіра;
  • Занадто суха, аж до лущення;
  • Червоні цятки по щоках і не тільки там;
  • Вікові плями;
  • Акне (вугрі, прищі);
  • Зморшки вікові;
  • Мімічні зморшки;
  • Неоднорідність тону, рельєфу тощо.

Наслідки нездорової шкіри

Претензії до стану шкіри надзвичайно сильно впливають на самооцінку людини, її загальний настрій і навіть здатні спричинити постійний стрес. Підліток, що вже не один рік соромиться своєї шкіри через вугрі, переживає надмірно сильний стрес, культивує страх перед протилежною статтю і має проблеми з успішністю через насмішки і незмогу сконцентруватися на навчанні через відчуття цієї неповноцінності.

Якщо ж проблема є не косметичною, а патологічною, нехтування негайними заходами може спричинити захворювання шкіри, які іноді завдають непоправної шкоди іншим органам і загальному стану здоров’я людини.

Причини проблемної шкіри

Далі ми обов’язково відповімо в розгорненій формі на запитання “що робити?”. Але спершу слід дізнатися, відповідь на “чому так сталося?”. Адже, погодьтеся, було б недоцільно здійснити ряд перетворень у власному способі життя, добитися нарешті результату, а потім знову отримати ті ж проблеми через незнання їхнього коріння.

Нижче вишикувалася “перша десятка” чинників дерматологічних проблем за рівнем шкоди – починаючи від найбільш до небезпечних. Отже, нашу шкіру псують:

  1. Багаторазове (занадто часте) харчування. Йдеться не про три- чотириразове (хоча, що менше – то краще), а про згубну звичку хапати щось із холодильника, коли щоразу заходиш на кухню, або просто не маєш сили пройти повз вуличні харчівні. (Виняток становлять лікувальне “подрібне” харчування при захворювання органів травлення).
  2. Надмірне споживання цукру (солодкого в цілому) і вуглеводів.
  3. Надлишок в раціоні Омега-6 – класу поліненасичених жирних кислот. Вони викликають запалення шкіри. Найбільше цих речовин містять горіхи, насіння та олія з них; арахісова паста; курячі стегенця без шкірки.
  4. Стрес. Ви, напевно, помічали це й раніше, але не проводили зв’язку між своєю пригніченістю і станом шкіри, а він є тісним і прямим. Стрес викликає зростання в організмі рівні кортизолу та інсуліну, що призводить до руйнації білків. Крім того постійні напруження ведуть до послаблення імунітету, і шкіра, наче індикатор, демонструє на собі всі недуги, які вже встигли скористатися нагодою.
  5. Алергії. Не лише на обличчі наша шкіра попереджує почервоніннями та іншими змінами про неприйнятність організмом тих чи інших речовин, що завітали із довкілля чи разом з їжею. Інтоксикації печінки і кишківника, своєю чергою, відбиваються на стані шкіри у значно більшій кількості способів.
  6. Проблеми з жовчним міхуром. Цей орган відповідає за екстракцію і перетворення жирів, що надходять з продуктів харчування. При негараздах із жовчним шкіра недоотримує необхідні жири. Шкіра не матиме здорового вигляду.
  7. Низькожирова дієта. Зі шкірою буде приблизно те саме, що й в попередньому пункті. Жири потрібні шкірі, бо вона значною мірою складається саме з жирів.
  8. Автоімунні захворювання. Призводять до псоріазу, екземи та інших дерматологічних недугів.
  9. Вік. З роками шкіра втрачає еластин і колаген. Ось чому шкіра втрачає пружність і дозволяє з’являтися зморшкам.
  10. Збідніле, одноманітне харчування. Шкіра – це орган. Як і всі інші органи, вона потребує поживних речовин: кислот, вітамінів, мікроелементів. Подбайте про здорове харчування.