Годинник Grand Seiko SBGP017 – дизайн і характеристики найвищого рівня

П’ятдесят п’ять років тому дебютував годинник 44GS, і це був переломний момент для Grand Seiko. Годинник 44GS став першим годинником, у якому було повністю втілено дев’ять основних елементів дизайну марки, що визначають усе – від кута нахилу корпусу до форми стрілок і розташування 12-годинної мітки на циферблаті. Компанія Grand Seiko продовжує святкувати ювілей цього ключового годинника, і її останній випуск показує, що ці ретельно вивірені принципи дизайну, а також суворі стандарти точності живі й здорові. Новий годинник Grand Seiko SBGP017, випущений обмеженою серією, вирізняється красивим дизайном циферблата, натхненним хмарами, і надточним кварцовим механізмом.

Перше, що ви помітите в цьому красивому годиннику, – вражаючий світло-блакитний циферблат з тонкою текстурою. За словами представників марки, дизайн циферблата годинника Grand Seiko SBGP017 натхненний шаром хмар, що утворюються вранці під горами Сінсю – регіону Японії, де виробляють усі кварцові годинники Grand Seiko (зокрема й цей).

Марка називає візерунок циферблата Iwao, і його незначні зміни кольору і хвиляста текстура нагадують пухнасту поверхню хмар; вони також схожі на великий план мазків пензля на картині. Незалежно від того, що ви бачите, коли дивитеся на нього, це єдиний у своєму роді дизайн циферблата. У поєднанні з гладкою нержавіючою сталлю інших частин годинника він дійсно виділяється на зап’ясті.

Циферблат вбудований у 40-міліметровий корпус з нержавіючої сталі, оброблений фірмовим поліруванням Zaratsu від Grand Seiko, яке забезпечує чіткість і відсутність спотворень. Шанувальники марки також звернуть увагу на багато інших елементів дизайну цього годинника, включно з напівзакритою заводною головкою, багатогранними прямокутними індексами (з подвійною смугою в положенні “12 годин”) і гострими, як бритва, багатогранними стрілками. Циферблат увінчаний міцним сапфіровим склом з покриттям антивідблиску. Браслет із нержавіючої сталі надає годиннику чистого, невимушеного вигляду, який чудово підходить для більш урочистих випадків.

Естетика – не єдина приваблива риса годинника Grand Seiko SBGP017. Переверніть годинник, і крізь прозору задню кришку можна розгледіти дуже вражаючий механізм: модифікована версія фірмового калібру 9F85. Завдяки ретельному підбору високоякісних кварцових кристалів годинникарі Grand Seiko змогли підвищити точність ходу цього механізму до +5 – -5 секунд на рік (стандартний механізм має точність +10 або -10 секунд).

Годинник також оснащений іншими функціями, орієнтованими на точність, включно з функцією коригування різниці в часі, що дає змогу змінювати годинникову стрілку без зупинки годинника, і механізмом, що усуває “тремтіння” секундної стрілки. Крім того, годинник SBGP017 водонепроникний до 100 метрів, тому він досить міцний, щоб витримати суворі умови щоденного носіння.

Хочете поповнити свою колекцію? Вам доведеться пополювати за ними. Буде випущено лише 2 000 екземплярів, і вони вже розпродані в Інтернеті.