Цирконієві коронки – найкращий вибір для протезування

Коронки з діоксиду цирконію – сучасна розробка, що використовується стоматологами в усьому світі. Цирконієві протези міцні, тому чудово витримують велике механічне навантаження та температурні перепади. Матеріал гіпоалергенний і на 100% сумісний з організмом. Відновлення зуба чи встановлення зубних імплантів із цирконієвими коронками – чудове рішення для природного вигляду посмішки.

Сучасні технології виготовлення цирконієвих коронок

Сучасні лазерні технології забезпечують разючу точність виготовлення протезувальних конструкцій із цирконію. Коронки створюються на основі 3D-моделі щелеп пацієнта. Каркас висікається із цирконієвої заготовки за допомогою фрезерувального апарату, що зумовлює відсутність швів і, відповідно, високу міцність стоматологічного виробу. Готова коронка ідеально імітує натуральний зуб за формою та розміром, тому щільно прилягає до ясен, не завдає дискомфорту та відчувається «рідною».

Переваги та недоліки коронок із цирконію

З-поміж усіх матеріалів для виготовлення протезів діоксид цирконію демонструє найвищі показники біосумісності та гіпоалергенності. Після встановлення не фіксується жодних негативних реакцій та ознак відторгнення. За фізико-хімічними властивостями цирконій дуже наближений до кісткової тканини, тому сприймається організмом відповідно.

Естетичні цирконієві коронки

Інші важливі переваги цирконієвої коронки:

  • Товщина 0,3-0,4 мм. Потреба в обточуванні зуба зведена до мінімуму, тому ризику розвитку запальних процесів майже немає. Для порівняння, товщина звичайних металокерамічних коронок складає 1,5-2 мм.
  • Висока міцність. Показники міцності цирконію у 30 разів перевищують кераміку. Тому цирконієві протези підходять як для передніх, так і жувальних зубів.
  • Естетичність. Поверхня цирконієвих коронок вдало імітує емаль завдяки ефекту напівпрозорості, тому посмішка виглядає природно. Цирконій не забарвлюється харчовими барвниками та не змінює колір залежно від освітлення. Стійкість до процесів окислення запобігає потемнінню на ділянці між зубом і яснами, що часто спостерігається в металокераміки.
  • Нейтралізація чутливості зубів. Діоксид цирконію має ізоляційні властивості, тому рекомендується пацієнтам, що надмірно реагують на гаряче та холодне.
  • Довговічність. Попри невелику товщину, за міцністю коронку можна порівняти із золотом, тому термін її експлуатації складає понад 15 років.

Як матеріал діоксид цирконію не має недоліків. З-поміж відносних мінусів можна зазначити тільки високу вартість. Через це багато пацієнтів усе ще надають перевагу металокерамічним або керамічним аналогам. Розрахувати індивідуальну ціну коронки для ваших зубів можна на сторінці клініки UDC. Також через складність виготовлення цирконієвих протезів потрібне передове та високотехнологічне оснащення. Тому для встановлення треба звернутися до сучасної стоматології.