Фізична охорона – комплексне забезпечення охорони різних об’єктів, в результаті якого співробітник охоронної компанії особисто присутній на території, що охороняється. Причому в якості об’єктів охорони можуть виступати:
- людина чи група осіб;
- окреме приміщення;
- рухоме майно та інше.
У процесі надання послуг фізичної охорони відбувається патрулювання території, інкасація, особистий супровід під час перевезення цінних паперів, коштів та інше. Крім того, охоронці забезпечують порядок при скупченні людей на різноманітних заходах.
Основні види фізичної охорони
Вже давно неактуальне поняття, що послугами особистої охорони користуються виключно політики, бізнесмени та артисти. Тепер найняти охоронця може кожен, незалежно від високого статусу. Популярність даних послуг – це заслуга активної появи багатьох охоронних компаній, які надають власну професійну допомогу.
Серед основних видів фізичної охорони зазначають:
- Особиста охорона – під такими послугами мають на увазі послуги охоронців, коли слід захистити себе та своїх близьких.
- Охорона об’єктів – це фізична охорона майна (рухомого та нерухомого), серед якого відзначають магазини, різні промислові підприємства, складські приміщення, офіси та інше.
- Охорона організованих заходів – основна мета полягає у захисті запрошених артистів, гостей, а також у контролі порядку.
- Охорона певних вантажів – це може бути не тільки охорона цінних вантажів у процесі їхнього транспортування на будь-які відстані, а й також інкасація.
Залежно від вимог замовника, охоронні компанії одночасно надають один або відразу кілька видів фізичної охорони. Додатково враховуються побажання клієнта щодо наявності/відсутності зброї у охоронців, форми, а також інші обов’язкові умови.
Які основні завдання фізичної охорони?
Список завдань фізичної охорони безпосередньо пов’язаний з її конкретними видами. Як правило, в обов’язки досвідчених охоронців різних агенцій та компаній входить:
- Перевірка всіх осіб, які мають повноцінний доступ до території, що охороняється, конкретної будівлі (організація КПП).
- Ретельна перевірка маршрутів перед тим, як по них відправиться транспортний засіб з певними особами або з цінним вантажем.
- Своєчасне виявлення небезпечних маршрутів пересування, підозрілих осіб.
- Організація відеоспостереження за об’єктом, що охороняється (як усередині, так і зовні будівель).
- Організація та здійснення особистої охорони клієнта.
- Обмеження доступу до особи, що охороняється, перевірка всіх, хто наближається до клієнта.
- Супровід клієнта на всіх виїзних заходах.
При цьому досвідчені охоронці мають конкретний список особистих обов’язків, які узгоджуються з кожним клієнтом. До цього списку може входити ретельний огляд усіх відвідувачів, вилучення заборонених та небезпечних предметів, повноцінний фейсконтроль на вході в окремі приміщення та будівлі. Дуже часто фізична охорона використовується в комплексі із різними технічними засобами захисту об’єктів.