Наявність бульбашок повітря у воді з системи центрального водопостачання вважається нормальним явищем, проте у випадку користування нею з індивідуальної свердловини це питання не можна залишати без уваги. Проблема в тому, що поява повітря в свердловині може призвести до більш серйозних несправностей та необхідності заміни системи. Щодо індивідуальних консультацій з цього приводу краще звертатися до майстрів, які безпосередньо проводили буріння свердловин в цьому регіоні.
Джерела появи повітря у воді зі свердловини
На практиці фахівці відокремлюють кілька можливих причин потрапляння бульбашок повітря у свердловині, які потім розповсюджуються по всій системі водопостачання в будинку:
- Зниження рівня води. Під час запуску насос утворює рухому вирву навколо патрубка, який забирає воду. Якщо при цьому рівень води недостатній, разом з рідиною в патрубок потрапляє повітря, що потім передається по всій системі.
- Пошкодження герметичності водозабірної системи. Як у випадку роботи глибинного насоса, так і поверхневої насосної станції, вода з підземного джерела спочатку має потрапляти в напірний бак (гідроакумулятор), а потім вже до системи в будинку. Повітря в цьому випадку може потрапити через наявність свищів у нагнітальному та всмоктувальному трубопроводі.
- Несправність або пошкодження елементів насосної системи. Наприклад, через порушення цілісності гідроакумуляторної мембрани або знос ущільнювачів на насосі (більше поширений саме для поверхневих насосних станцій).
- Природне насичення підземного джерела різними типами газів, наприклад, в абіссінських свердловинах часто міститься вуглекислий газ, метан та сірководень.
- Випадки кавітації, яка виникає через підвищену швидкість руху води у вузьких ділянках трубопроводу. В цей момент тиск рідини різко знижується, що дозволяє газам та парам рідини зі свердловини скупчуватися в бульбашки.
Лише після того, як буде визначено причину появи повітря в свердловині, можна приймати рішення щодо подальших дій. Особливо це важливо, коли на ділянці працює глибока артезіанська свердловина з чистою якісною водою для пиття, щоб не допустити її поломки та необхідності заміни.
Способи усунення причини потрапляння повітряних бульбашок у воду зі свердловини
Визначення причини появи такого порушення майстри завжди розпочинають з перевірки справності гідроакумулятора та роботи насоса (насосної станції), попередньо від’єднавши систему від мережі електроживлення. Щоб перевірити цілісність мембрани гідроакумулятора, потрібно зняти фланець, яким вона зафіксована всередині з боку вентиля, де подається вода або ж патрубка. Спочатку з пристрою знімають патрубок (або вентиль) і лише потім можна почати демонтаж фланця.
Також важливо прибрати всередині всю воду та відкрутити ніпель, через який відбувається закачування повітря (з іншої торцевої сторони).
Важливо! При перевірці справності та цілісності водозабірних труб зовсім не обов’язково їх витягувати. Достатньо обережно постукати по ній, та по звуку визначити, чи є в середині рідина.
Якщо ж сумніви залишилися, фахівці рекомендують підключити манометр, який має показати, що потрібний рівень тиску в систему зберігається навіть після тривалого простою (без запуску та відключення насоса). Щоб перевірити справність зворотнього клапана, його необхідно дістати зі свердловини, перевірити та при необхідності замінити пошкоджені деталі. Загалом причиною кавітації стають помилки допущені при підборі діаметру труб та з’єднувачів з розрахованою потужністю постачання води з джерела на поверхню. Аби вирішити цю проблему, можна замінити насос на менш потужний аналог або ж змонтувати новий трубопровід більшого діаметру. Аби не допустити подібних ситуацій під час експлуатації, таку послугу як буріння свердловин Київ, важливо довіряти виключно перевіреним професіоналам.
Без допомоги майстрів не обійтися і у випадку зниження рівня води в свердловині, оскільки визначити, який варіант краще: пробурити свердловину глибше чи побудувати нову по-сусідству можуть лише люди з досвідом та певними навичками.